Ułatwienia dostępu

VIAMED LUBLIN

Adres
Rejestracja

Poradnia psychiatryczna

(NFZ i wizyty komercyjne)

Diagnoza i leczenie zaburzeń i chorób psychicznych. Najczęstsze przyczyny wizyt u psychiatry to objawy wynikające ze stresu. Najczęstsze skargi to zaburzenia snu, stany lękowe, depresja, zaburzenia somatyczne na podłożu psychicznym, natręctwa, uzależnienia, zaburzenia pamięci . Współczesne leki stosowane w psychiatrii powalają regulować sen, uspokajać zaburzenia nastroju, usuwać objawy chorób psychicznych, pomagać w radzeniu sobie ze stresem.

Grażyna Bober-Opolska

Specjalizacja

Specjalista psychiatra

Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie, pierwszy stopień specjalizacji ukończyła 1996 roku. Uczestniczka wiele kursów z zakresu psychiatrii, psychoterapii oraz rehabilitacji zaburzeń afektywnych.

Czytaj więcej ⇢


Doświadczenie zawodowe:

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie, Poradniach Zdrowia Psychicznego oraz Zespole Leczenia Środowiskowego pomagając pacjentom w ich środowisku m.in. NZOZ Viamed.

Z osobami chorymi psychicznie pracuję, zarówno w szpitalu, jak i w przychodniach, od ponad dwudziestu lat. Bardzo cieszy mnie fakt iż obecne podejście do pacjentów psychiatrycznych staje się coraz bardziej elastyczne, podobnie jak do chorych w obrębie innych dziedzin medycyny. Leczenie jest dzięki temu znacznie skuteczniejsze niż dawniej.

Celem mojej terapii jest przywrócenie pacjentom normalnego funkcjonowania. Dzięki wiedzy zawodowej, którą stale poszerzam, mogę towarzyszyć im w procesie zdrowienia. Często powtarzam za Thomasem Szaszem (anty-psychiatrą, co prawda…), że „życie nie stanowi problemu, który należy rozwiązać – życie należy przeżyć dzień po dniu, najlepiej jak potrafimy”.

Jacek Gajewski

Specjalizacja

Specjalista psychiatra

Wykształcenie

Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie /1986/. Doktor nauk medycznych, lekarz specjalista psychiatra /1993/.

Dr Jacek Gajewski przyjmuje dzieci i młodzież którzy ukończyli 12 rok życia.

Czytaj więcej ⇢

w przygotowaniu

Agata Miernicka-Bełżek

Specjalizacja

Specjalista psychiatra

Wykształcenie

w przygotowaniu

Czytaj więcej ⇢

w przygotowaniu

Magdalena Nikoniuk

Specjalizacja

Specjalista psychiatra

Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, specjalista w dziedzinie psychiatrii. Doświadczenie: Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie, w Poradniach Zdrowia Psychicznego oraz Zespole Leczenia Środowiskowego pomagając pacjentom w ich środowisku. Obecnie kieruje Odziałem Dziennym Psychiatrycznym w Centrum Zdrowia Psychicznego w Radzyniu Podlaskim oraz w Poradniach NZOZ Viamed. Opis własny - W codziennej praktyce, zajmuje się przede wszystkim ,pomocą osobom w kryzysie, diagnostyką i leczeniem zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń snu, schizofrenii, oraz problemów związanych z nadużywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych. W swojej pracy zapewniam indywidualne podejście do Pacjenta, najnowsze standardy leczenia farmakologicznego.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Szkolenie specjalizacyjne odbywa w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK1 w Lublinie. Od 2018 roku uczestniczka 4,5 letniego kursu psychoterapii pod kierownictwem prof.dr.hab. Andrzeja Cechnickiego.

Czytaj więcej ⇢


Doświadczenie zawodowe:

Doświadczenie zawodowe zdobywam pracując na Oddziałach Ogólnopsychiatrycznych, i Poradni Zdrowia Psychicznego w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. W ramach własnej praktyki lekarskiej prowadzi psychoterapię indywidualną pacjentów, w oparciu o nurt psychodynamiczny.

Beata Pałyska

Specjalizacja

Specjalista psychiatra

Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. W 1998 r. uzyskała II stopień specjalizacji z psychiatrii. Uczestniczka wiele kursów z zakresu psychiatrii, psychogeriatrii i psychoterapii.

Czytaj więcej ⇢


Doświadczenie zawodowe:

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując na Oddziałach Psychiatrycznych kilku szpitali. Od 18 lat pracuje w poradniach psychiatrycznych na terenie Lublina i woj. lubelskiego. Specjalizuje się w leczeniu nerwic, psychoz, depresji i zaburzeń afektywnych. Zajmuje się również diagnostyką i terapią schorzeń psychicznych wieku podeszłego.

Joanna Tomaka

Specjalizacja

Lekarz psychiatra

Czytaj więcej ⇢

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywam prowadząc prywatną praktykę, a także pracując w Oddziałach Ogólnopsychiatrycznych oraz Poradni Zdrowia Psychicznego. Szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii odbywam w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK1 w Lublinie.

Uważam, że w leczeniu zaburzeń psychicznych istotną rolę odgrywa proces psychoterapii. Priorytetem jest dla mnie praca dostosowana do potrzeb pacjenta, otwartość na integrowanie różnych podejść psychoterapeutycznych ze szczególnym uwzględnieniem podejścia psychodynamicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, które doświadczają sytuacji stresowych, kryzysów życiowych, trudności w relacjach z bliskimi, poczucia braku samorealizacji, niskiego poczucia własnej wartości.

Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń: nerwicowych, lękowych, depresyjnych oraz zaburzeń osobowości.

Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Uczestniczę w 4,5 letnim kursie psychoterapii pod kierownictwem prof. dr hab. Andrzeja Cechnickiego.

Marta Wdowiak

Specjalizacja

Specjalista psychiatra

Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Wojskowo – Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie psychiatrii odbyła w II Klinice Psychiatrii i Rehabilitacji psychiatrycznej SPSK1 w Lublinie oraz w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.

Czytaj więcej ⇢


Doświadczenie zawodowe:

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie, w Poradni dla Osób z Podwójną Diagnozą „In Corde” Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego, w Oddziale Psychiatrycznym SP ZOZ w Parczewie i Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Miejskiego w Siedlcach. Ponadto była wykładowcą i prowadziłam zajęcia z psychiatrii dla studentów kierunków medycznych w Collegium Mazovia w Siedlcach. Jestem biegłą sądową. Obecnie pracuje w Oddziale Psychiatrycznym SP ZOZ w Łukowie oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego SP ZOZ w Łukowie oraz Poradniach NZOZ Viamed.
W kontakcie z pacjentem stawiam na pełen profesjonalizm, ze szczególnym uwzględnieniem bliskości, empatii i pełnego zaangażowania w proces diagnozy i leczenia. Stale dążę do podnoszenia kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych. Moim szczególnym zainteresowaniem są zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i somatyzacją, zaburzenia osobowości i zaburzenia zachowania u dorosłych, choroby afektywne i z kręgu schizofrenii, na podłożu organicznym, otępienia, niepełnosprawność intelektualna oraz uzależnienia.

Jerzy Wieczorek

Specjalizacja

Lekarz psychiatra, psycholog

Wykształcenie

Wydział Lekarski w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach /1985/, Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego /1989/psycholog. Lekarz psychiatra /1996/.

Czytaj więcej ⇢


Doświadczenie zawodowe:

• Asystent w Klinice Psychiatrii Akademii Medycznej w Lublinie
• Terapeuta rodzinny w Wielospecjalistycznej Poradni Terapii Rodzin w Lublinie
• Biegły psychiatra w Sądzie metropolitalnym w Lublinie
• Lekarz psychiatra w domach pomocy społecznej i środ. domach samopomocy
• Lekarz psychiatra w poradniach zdrowia psychicznego w woj. lubelskim

Dostepność

• Poradnia psychiatryczna dla dorosłych NFZ w Lublinie, Lubartowie i w Łęcznej
• Poradnia psychiatryczna dla dorosłych prywatnie w Lublinie, Lubartowie i Łęcznej

Piotr Ziemecki

Specjalizacja

Specjalista psychiatra

Wykształcenie

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Czytaj więcej ⇢


Doświadczenie zawodowe:

Lekarz z doświadczeniem szpitalnym , ambulatoryjnym, dydaktyczno-naukowym.
Zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych u osób dorosłych takich jak np: zaburzenia myślenia, koncentracji, nastroju, snu i funkcjonowania.